Działania społeczne

 • Nowe materiały informacyjno-edukacyjne

  Nowe materiały informacyjno-edukacyjne

  Utworzone w 2022 r. kąciki edukacyjne w Aquaparku „Laguna” wzbogaciły się o nowe treści informacyjno-edukacyjne na temat zmian klimatu.

  czytaj dalej »

 • Islandczycy przeszkolili urzędników

  Islandczycy przeszkolili urzędników

  Inżynierowie z islandzkiej firmy Verkís przyjechali do Gryfina, żeby przeszkolić 70 pracowników urzędów oraz samorządowców ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Powiatu Gryfińskiego.

  czytaj dalej »

 • Program Ogródków Edukacyjnych dla młodzieży szkolnej

  Program Ogródków Edukacyjnych dla młodzieży szkolnej

  Program skierowany był do młodzieży szkolnej i miał na celu żywą i praktyczną naukę nt. roślinności i jej odpowiedniej pielęgnacji, a także współodpowiedzialności za zrównoważony rozwój miasta i gminy.

  czytaj dalej »

 • Szkolenia nt. zakładania przydomowych ogródków deszczowych

  Szkolenia nt. zakładania przydomowych ogródków deszczowych

  Adresatem działania byli mieszkańcy miasta i gminy Gryfino. Celem szkolenia była praktyczna nauka zakładania przydomowych ogródków deszczowych oraz przekazanie wiedzy nt. znaczenia odzyskiwania wody deszczowej.

  czytaj dalej »

 • Szkolenia z budowy domków dla owadów i pszczół

  Szkolenia z budowy domków dla owadów i pszczół

  Zajęcia, które odbywały się od listopada 2022 r. do czerwca 2023 r. miały na celu nauczenie dzieci i rodziców, jak w prosty sposób przygotować budkę dla owadów, oraz naukę, jakie znaczenie ma ochrona flory i fauny. Podczas szkoleń były omawiane również zagadnienia związane z pożytecznym znaczeniem owadów w przyrodzie.

  czytaj dalej »

 • Program adopcji drzew

  Program adopcji drzew

  Program skierowany był do mieszkańców Gminy Gryfino i miał na celu naukę odpowiedzialności za publiczne tereny zielone, a w szczególności pielęgnację zieleni.

  czytaj dalej »

 • Zielone Forum Publiczne

  Zielone Forum Publiczne

  Zielone Forum Publiczne miało na celu zapoznanie mieszkańców Gminy Gryfino z problemami dotyczącymi zmian klimatu oraz edukacją nt. znaczenia zieleni miejskiej (likwidacji „miejskiej wyspy ciepła”) oraz racjonalnego gospodarowania wodą.

  czytaj dalej »

 • Pikniki rowerowe

  Pikniki rowerowe

  Wydarzenie zainaugurowało sezon rowerowy 2022.  Rajd na trasie Gryfino nabrzeże – stadion sportowy w Chwarstnicy, zakończył się piknikiem edukacyjnym, który miał na celu promocję jazdy na rowerze jako alternatywnej formy komunikacji dla samochodu.

  czytaj dalej »