• 08.04.2024

  Zielone Forum Publiczne

  pexels-valiphotos

  Zielone Forum Publiczne miało na celu zapoznanie mieszkańców Gminy Gryfino z problemami dotyczącymi zmian klimatu oraz edukacją nt. znaczenia zieleni miejskiej (likwidacji „miejskiej wyspy ciepła”) oraz racjonalnego gospodarowania wodą.       

  W 2022r. Zielone Forum rozpoczęło się od spaceru dendrologicznego po Parku Miejskim w Gryfinie. Jego uczestnicy zapoznali się z rodzajami drzew, ich potrzebami i cyklem życia.  Finał Forum odbył się w Pałacyku pod lwami w Gryfinie, gdzie oprócz wykładu nt. znaczenia zieleni miejskiej (likwidacji „miejskiej wyspy ciepła”), odbył się także koncert jazzowy. Na dzieci i młodzież czekała strefa gier bez prądu oraz warsztaty z wykonywania bomb nasiennych i ekologicznych toreb wielorazowego użytku. Każdy uczestnik forum został obdarowany rośliną, którą może zasadzić w swoim ogrodzie albo na balkonie. Na terenie ogrodu przy Pałacyku uczestnicy zasadzili wspólnie cebule krokusów, które pięknie zakwitły wiosną 2023r.

  Kontynuacja pikniku miejskiego Zielone Forum odbyła się w czerwcu 2023 i wzięli w nim udział przedstawiciele Partnera Projektu firmy Verkis hf., którzy rozdawali mieszkańcom Gryfina rośliny wraz z pakietem informacji nt. zmian klimatu oraz pielęgnacji zieleni. Dzieci i młodzież jak zwykle mogli liczyć na dobrą zabawę w strefie animacji, gdzie odbył się m.in. warsztaty z robienie ekologicznych mydełek i bomb nasiennych.

  Więcej informacji o Zielonym Forum 2023

  Więcej informacji o Zielonym Forum 2022

  Zielone Forum Publiczne 2023

  Zielone Forum Publiczne 2022