• 17.09.2022

  Zielone Forum Publiczne

  Kolejną odsłoną dzisiejszego Zielonego Forum Publicznego był piknik miejski w Pałacyku Pod Lwami.

  W relaksacyjnej atmosferze pałacykowego ogrodu odbyło się szereg aktywności: niezwykle energetyczny koncert jazzowy w wykonaniu Sylwestra Ostrowskiego i Dorrey Lin Lyles, wspólne sadzenie cebulek wiosennych kwiatów (CebuLOVE!), zabawy dla dzieci, eko-warsztaty (lepienie bomb kwiatowych i malowanie torb na zakupy wielokrotnego użytku), wykład na temat znaczenia zieleni miejskiej oraz konkurs z roślinnymi nagrodami, smaczny i zdrowy poczęstunek.

  Uczestnicy Forum otrzymali także darmowe sadzonki roślin, dzięki czemu w naszym otoczeniu pojawi się wkrótce 300 nowych krzewów.

  Jak zawsze można było liczyć na obecność Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego, dzięki któremu zebrani mogli czuć się bezpiecznie, a przy okazji nauczyć pożytecznych umiejętności.

  Mimo dzisiejszej pełnej niespodzianek pogody, pożegnanie lata obfitowało w uśmiech na wielu twarzach gryfińskich miłośników zieleni.

  Piknik zorganizowany został w ramach projektu „Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w Gryfinie”, finansowanego ze środków Funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz z budżetu państwa.

  O zielonych inwestycjach w Gryfinie i działaniach społecznych w ramach tego projektu można się dowiedzieć na stronie www.klimatgryfino.pl

  Pierwsza odsłona Zielonego Forum Publicznego odbyła się dzięki zaangażowaniu Gminy Gryfino, Gryfińskiego Domu Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego oraz partnerów z Pracownia Przyrodnicza Sosenka i fajnerzeczy.pl