Aktualności

 • II Zielone Forum Publiczne – 300 roślin trafiło do mieszkańców

  II Zielone Forum Publiczne – 300 roślin trafiło do mieszkańców

  Nasze krzewy cieszyły się wyjątkowym powodzeniem a to znak, że kochacie rośliny i tworzycie własne ogródki. Dla wielu z Was to było już drugie zielone forum! Cieszymy się, że podoba Wam się taka formuła spotkań.

  czytaj dalej »

 • Przykładowy ogródek deszczowy na gryfińskim nabrzeżu – już rośnie

  Przykładowy ogródek deszczowy na gryfińskim nabrzeżu – już rośnie

  Przykładowy ogródek deszczowy na gryfińskim nabrzeżu – już rośnie. Dzisiaj pracowali z nami partnerzy z Islandii oraz Pracownia Przyrodnicza Sosenka. Zachęcamy do zakładania ogródków przy własnych domach. Na naszych szkoleniach dowiecie się więcej m.in. o roślinach, poznacie korzyści wynikające z posiadania ogrodu deszczowego.

  czytaj dalej »

 • Przedstawiciele firmy Verkis ponownie w Gryfinie!

  Przedstawiciele firmy Verkis ponownie w Gryfinie!

  Wraz z naszymi partnerami z firmy Verkis odwiedziliśmy tereny realizacji zadań inwestycyjnych. Przypominamy, że w ramach projektu projektu „Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w Gryfinie” zaplanowano zagospodarowanie aż 12 terenów w mieście.

  czytaj dalej »

 • Trwa realizacja zadań inwestycyjnych

  Trwa realizacja zadań inwestycyjnych

  W ramach projektu zaplanowano zagospodarowanie 12 terenów w Gryfinie. W 6 miejscach na terenie miasta zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin i traw ozdobnych.  Powstaną także dwa nowe miejsca rekreacyjne: na terenie w lasku obok Centrum Wodnego Laguna oraz na terenie Cmentarza Komunalnego w Gryfinie.

  czytaj dalej »

 • Trwa budowa eko zakątka!

  Trwa budowa eko zakątka!

  Przy ulicy Wodnika powstaje miejsca spotkań i edukacji ekologicznej dla mieszkańców Gminy Gryfino i osób odwiedzających Centrum Wodne „Laguna”. Utworzenie nowego miejsca o charakterze edukacyjno – rekreacyjnym ma na celu podniesienia świadomości społecznej w zakresie zmian klimatu.

  czytaj dalej »

 • Mostek drewniany – trwa budowa!

  Mostek drewniany – trwa budowa!

  Mostek drewniany na Górce Miłości – trwa budowa! Mostek łączyć będzie Plac Zakochanych z pozostałą częścią tego terenu.

  czytaj dalej »

 • Piknik Miejski Zielone Forum Publiczne

  Piknik Miejski Zielone Forum Publiczne

  Zapraszamy na drugi Piknik Miejski Zielone Forum Publiczne już 1 czerwca w godzinach od 16:00 do 18:00 na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie przy Centrum Wodne Laguna. Pierwszych 300 osób biorących udział w wydarzeniu otrzyma darmową sadzonkę do posadzenia w ogródku.

  czytaj dalej »

 • Niebieska infrastruktura dla Gryfina

  Niebieska infrastruktura dla Gryfina

  Z końcem marca 2023 r., w ramach projektu pn. Adaptacja do zmian klimatu, odbyły się w Reykjaviku dwudniowe warsztaty dla ekspertów z zakresu zmian klimatu, przygotowane i przeprowadzone przez pracowników firmy VerkisHf – będącej Partnerem Projektu

  czytaj dalej »

 • Materiały edukacyjne

  Materiały edukacyjne

  W ramach poszczególnych działań projektowych powstały ciekawe materiały edukacyjne. W ramach poszczególnych działań projektowych wspólnie z pracownikami naszego Partnera Projektu, inżynierami z firmy – Verkis hf., przygotowaliśmy dla Was 5 materiałów edukacyjnych.

  czytaj dalej »