• 16.08.2022

  Piknik miejski „Zielone forum publiczne”

  Kolejne wydarzenie edukacyjno – rekreacyjne odbędzie się na koniec lata w Gryfinie!

  Zapraszamy na piknik miejski „Zielone forum publiczne”, w sobotę 17 września o godzinie 12:00 w Pałacyku pod Lwami.

  Atrakcje zielonego forum

  Czego możecie się spodziewać? Wrześniowego odpoczynku w strefie relaksu na gryfińskich leżakach z towarzyszeniem muzyki jazzowej – zagra dla nas Sylwester Ostrowski & Dorrey Lin Lyles.

  Pysznych przekąsek i napojów, poznacie znaczenie drzew i roślin w naszym najbliższym otoczeniu, otrzymacie darmowe rośliny do ogrodu i dowiecie się o właściwej pielęgnacji, nasi eksperci pomogą Wam zadbać o Waszą przydomową zieloną przestrzeń, poznacie rośliny, które pomagają środowisku w retencji wody.

  Wspólnie posadzimy cebule wiosennych kwiatów, czekać będzie eko strefa dla dzieci, gwarantujemy ekologiczne niespodzianki, gry i zabawy, konkursy dla dzieci i dużo dobrej zabawy.

  Spotkanie zostanie poprzedzone II Gryfińskim spacerem dendrologicznym z Pracownią Przyrodniczą „Sosenka” o godzinie 11:00 w Parku Miejskim w Gryfinie.

  Zgłoś swoje uczestnictwo – otrzymasz niespodzianki!

  Plan pikniku:

  ZGŁOSZENIE – gwarantuje otrzymanie darmowego cateringu oraz darmowej rośliny.

  Chęć uczestnictwa w spacerze dendrologicznym oraz Zielonym forum publicznym należy zgłosić na adres mailowy: informacje@gryfino.pl.

  Pamiętajcie, aby w zgłoszeniu podać: imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość zamieszkania oraz numer telefonu kontaktowego.

  Harmonogram wydarzeń:

  Projekt „Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w Gryfinie” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Wspólnie działamy na rzecz zielonej Europy.