• 15.11.2022

    Adopcje drzew w Parku Miejskim w Gryfinie

    Mamutowiec w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie znalazł przyjaciół wśród społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Nauczycielka i wychowawca Sylwia Zabłocka wraz ze swoimi uczniami (klasa 6 e) dokładnie zapoznali się z procedurą adopcyjną i osobiście przyszli podpisać umowę do urzędu. Oczywiście całą klasą. Ich tabliczka jest już w parku, sami uczniowie z entuzjazmem szukają informacji o wymaganiach i warunkach wzrostu sekwoi olbrzymiej.

    Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba L.) trafił pod opiekę klasy 6 c  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie (nauczyciel i wychowawca Alicja Pietraszewska). Na tabliczce widnieje dedykowany klasie cytat.

    Dla gryfińskiej młodzieży to doskonała lekcja przyrody prowadzona w terenie. Drugim parkowym miłorzębem zaopiekuje się gryfińska rodzina, która zadedykowała drzewko Lilianie. Pozostałymi mamutowcami zaopiekowali się uczestnicy Domu Senior + oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Gryfinie.

    Dwa drzewa trafiły pod opiekę Stowarzyszenia Amazonek „Ewa” w Gryfinie. To posadzone pod koniec lata buk czerwony (Park Miejski) i śliwa wiśniowa na gryfińskim nabrzeżu. Śliwa jest drzewkiem przyjaźni polsko – ukraińskiej.