• 12.05.2022

  Gryfiński spacer dendrologiczny

  pexels-valiphotos

  Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś, które drzewo zaadoptujesz a chcesz poznać gatunki rosnące w Parku Miejskim w Gryfinie to zapraszamy na sobotni spacer!

  Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Gazeta Gryfińska, Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew oraz Pracownia Przyrodnicza Sosenka zapraszają mieszkańców Gryfina i okolic na pierwszy „Gryfiński spacer dendrologiczny”.

  Czas i miejsce: 28 maja, godz. 11:00.

  Spotykajmy się w Parku Miejskim obok głazu poświęconego pamięci Stanisławy Siarkiewicz. W planie: około dwugodzinny spacer po Parku Miejskim wraz z dendrologami. Zobaczymy i omówimy co najmniej kilkanaście gatunków drzew.

  Spacer zakończy się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie przy ul. Sportowej wspólnym ogniskiem. Prosimy o zabranie ze sobą coś na ognisko oraz wygodnego obuwia i stroju dostosowanego do warunków pogodowych.

  Dla pierwszych trzydziestu osób, które zapiszą się do udziału w imprezie i będą obecne przewidziano niespodzianki. Dodatkowo planujemy nagrody książkowe w kilku kategoriach:

  • dla najliczniejszej rodziny, która pojawi się na spacerze,
  • dla najmłodszego uczestnika,
  • dla pary najstarszych seniorów,
  • dla najliczniejszej grupy obcokrajowców.

  Spacer poprowadzą: dr inż. Krzysztof Jankowski biegły dendrolog i rzeczoznawca Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew oraz mgr inż. arch. krajobrazu Marta Klimowicz – dendrolog oraz główny specjalista do spraw diagnostyki drzew.