• 06.06.2022

  Eko rajd rowerowy „Wybieram rower”

  Na trasę naszego Eko rajdu rowerowego „Wybieram rower” z Gryfina do Chwarstnicy wyruszyło w sumie 200 rowerzystów. Najmłodsi cykliści liczyli sobie 2 lata, a najstarszy – 73!

  Dziękujemy za obecność całej rowerowej braci naszej gminy, oraz wszystkim przyjezdnym gościom. Sprawiliście, że atmosfera tego dnia była wspaniała!

  Meta rajdu ponownie znalazła się w Chwarstnicy. To miejsce wyjątkowej urody na trasie rowerowej Blue Velo. Na wszystkich uczestników czekała pyszna strefa gastronomiczna, wygodne leżaki, animacje dla dzieci. Na mecie witał uczestników Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

  Chętni mogli nauczyć się pierwszej pomocy, instruktażu udzielało Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze. Do wozu strażackiego zapraszali strażacy ochotnicy z OSP Chwarstnica.

  Młodsze dzieci łowiły rybki, sortowały śmieci na planszach edukacyjnych, bawiły się kolorowymi klockami. Starsze pomalowały naszą ściankę graffiti przygotowaną przez fajnerzeczy.pl. Była też fotobudka, w której rowerzyści mogli zrobić sobie pamiątkowe rajdowe zdjęcie.

  O nadrobienie strat energetycznych zadbał nasz punkt gastronomiczny. Był makaron sportowca, słodkie przekąski, owoce, napoje i kiełbaski.

  Nagrody (za najlepszy czas wykręcony na trasie i komplet zebranych pieczątek oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika) wręczyli: Wiceburmistrz Tomasz Miler, Sołtys Chwarstnicy Krzysztof Sarna i Radny Roman Polański. Cieszymy się ogromnie, że kolejny raz nam zaufaliście i pojawiliście się tak tłumnie na naszym rajdzie! Zobaczyć wielu z Was kolejny raz, to naprawdę przyjemność.

  Z każdym nowym uczestnikiem mamy nadzieję spotkać się kolejny raz! To dzięki Wam atmosfera rajdu jest zawsze wyjątkowa.

  Potwierdzają to nasi wolontariusze rozstawieni na trasie (bardzo dziękujemy za pomoc uczniów I Liceum Ogólnokształcące w Gryfinie i Zbigniewa Kozakiewicza).  Wiemy, że dopytujecie o „więcej” a my obiecujemy, że znowu powrócimy z kolejną propozycją!

  Już teraz zapraszamy na integracyjne Zielone Forum w ogrodzie Pałacyk pod Lwami, które odbędzie się w sobotę 17 września.

  Oczywiście polecamy zajechać rowerem!